Zobacz gdzie pośmigasz na nartach w Muszynie i okolicach. Korzystanie uzależnione od aktualnej sytuacji epidemicznej.


Jaworzyna Krynicka

Ośrodek położony jest zaledwie 10 km od Muszyny. Oferuje 7 tras narciarskich o zróżnicowanym poziomie trudności. Dodatkowo 7 wyciągów narciarskich w tym kolej gondolową i dwa wyciągi krzesełkowe. Na miejscu bogata oferta gastronomiczna i wypożyczalnia sprzętu.

Wierchomla/Szczawnik

To najbliżej położona od naszych ośrodków stacja narciarska. Jej położona w Muszynie część – Szczawnik znajduje się zaledwie 2km od nas. Do dyspozycji mamy 9 tras i nowoczesnych wyciągów. Na stokach znajdziemy bary i restauracje a przy dolnych stacjach wypożyczalnie sprzętu.

Słotwiny Arena

Słotwiny Arena w Krynicy Zdroju oferuje 10 tras zjazdowych o różnej skali trudności, 6-osobowa kolej wyprzęgana firmy Doppelmayr, kompleks wyciągów orczykowych oraz ?Zimowy plac zabaw Kubuś-Ski? na wyciągu szkoleniowym dla dzieci.

Stacja otwarta w godzinach 8:00 ? 22:00 (16:00-18:00 ? przerwa na ratrakowanie).

Zobacz gdzie pośmigać w okolicach Soliny. Korzystanie uzależnione od aktualnej sytuacji epidemicznej.


Laworta i Growadzyń

W odległości 25km od Soliny znajdują się dwie stacje narciarskie: Laworta oraz Gromadzyń. Obie posiadają oświetlone i sztucznie naśnieżane stoki na których jeździć można do późnego wieczora. W obu stacjach do dyspozycji są wypożyczalnie sprzętu i szkoły narciarskie. Uwaga! W dniach 29 i 30 grudnia dla naszych uczestników zapewniamy bezpłatny transport na stoki narciarskie! Narty i Deska w Solinie Stacja narciarska ?Laworta?, to największy i jedyny w Bieszczadach wyciąg krzesełkowy. Główna trasa stoku ?Laworta? posiada homologację ?FIS?. Stok jest oświetlony i sztucznie śnieżony. Stacja oferuje wypożyczalnie i serwis sprzętu. Stacja posiada trzy wyciągi:

krzesełkowy o długości 1300 metrów oraz dwa orczykowe, w tym jeden dla początkujących.
Główna trasa o długości 1250 metrów posiada homologację ?FIS? na slalom i slalom gigant. Różnica wzniesień wynosi 256 metrów. Stacja Narciarska ?Gromadzyń? posiada dwa 2-osobowe wyciągi orczykowe o długości 700 metrów. Jeden wyciąg talerzykowy o długości 300 metrów i wyciąg mały o długości 200 metrów. Na stoku znajdują się trzy trasy:

trasa I ? 750 m ? posiada homologację ?FIS? na slalom
trasa II ? 800 m
trasa III ? 900 m
Różnica wzniesień 164 metry.

Zobacz gdzieś pośmigać w Ustroniu. Korzystanie uzależnione od aktualnej sytuacji epidemicznej.


Palenica White Park

Stacja Narciarska White Park Palenica w Ustroniu to doskonale przygotowane i oświetlone trasy o różnym stopniu trudności, na które można dojechać darmowym SKI-BUSem. Na kompleks Stacji Narciarskiej składają się dwie trasy zjazdowe ? ?Duża i Mała Palenica?.
Na szczyt ?Dużej Palenicy?, gdzie czeka na nas prawie 1 km. trasy zjazdowej o umiarkowanym stopniu trudności zawiezie nas kolej krzesełkowa, natomiast ?Mała Palenica? to szeroki, łagodny, idealny do nauki i doskonalenia techniki jazdy stok o długości 430 m. z wyciągiem orczykowym.
Na ?Małej Palenicy? znajduje się również, przeznaczony dla najmłodszych użytkowników stoku mały, DARMOWY wyciąg oraz Przedszkole Narciarskie, w którym rodzice mogą zostawić swoje pociechy pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Bardziej zaawansowani narciarze oraz snowboardziści mogą trenować w świetnie przygotowanym snowparku na ?Dużej Palenicy?.
Na terenie stacji działa szkoła narciarsko-snowboardowa, która prowadzi szkolenia z zakresu nauki i doskonalenia jazdy na nartach i snowboardzie oraz wypożyczalnia.
Tych z Państwa, którym dopisze apetyt lub zapragną się ogrzać zapraszamy do jednej z naszych klimatycznych Karczm, zlokalizowanych bezpośrednio przy stokach ?Małej i Dużej Palenicy?.
Do dyspozycji gości są dwa darmowe parkingi zlokalizowane pod dolnymi stacjami wyciągów.

Czantoria

Czantoria to najpopularniejszy szczyt Beskidu Śląskiego z wyprzęganą wygodną koleją. Czteroosobowe kanapy oraz system zwalniający prędkość przy wsiadaniu i wysiadaniu to duży atut kolejki, dzięki czemu również osoby niepełnosprawne mogą czuć się bezpiecznie w czasie przejazdu. Krzesłka wyposażone są rónież w specjalne uchwyty umożliwiające transport rowerów na górną stację. Kolej linowa każdego roku umożliwia tysiącom turystów łatwy i szybki dostęp w górne partie Beskidów.

Obecnie jest to najnowocześniejsza kolejka w polskiej części Beskidów. Kolej Linowa Czantoria jest miejscem bardzo dobrze znanym zarówno w regionie jak i w całej Polsce. Coraz częściej odwiedzana jest również przez zagranicznych turystów.

W skład kompleksu wchodzą:

– (KLC) 4-osobowy wyciąg krzesełkowy firmy Doppelmayr Garaventa Group o długości 1 640 m, przewyższeniu 462 m i przepustowości 1 800 osób na godzinę. Górna stacja kolei linowej znajduje się na wysokości 851 m n.p.m. Czas wjazdu to około 8 minut.

– (FA) 2-osobowy wyciąg orczykowy ?Faturka? o długości 670 m, przewyższeniu 198 m i przepustowości 475 osób na godzinę

– (SO) wyciąg talerzykowy ?Solisko? o długości 350 m, przewyższeniu 80 m i przepustowości 800 osób na godzinę

– (ST) wyciąg talerzykowy ?Stokłosica? o długości 198 m, przewyższeniu 50 m i przepustowości 500 osób na godzinę.

Między tymi wyciągami przebiega 5 tras narciarskich:

– 1 (FIS) czerwona między górną a dolną stacją wyciągu krzesełkowego, o długości 1 900 m, o średnim nachyleniu 24%, dośnieżana

– 2 niebieska o długości 2 600 m między górną a dolną stacją wyciągu krzesełkowego, o średnim nachyleniu 18%, niedośnieżana i w związku z tym często zamknięta, w górnej części, wzdłuż wyciągu Faktura ? dośnieżana

– czerwona, wzdłuż wyciągu ST ? o długości 200 m i średnim nachyleniu 25%, dośnieżana i oświetlona

– czerwona, wzdłuż wyciągu SO ? o długości 340 m i średnim nachyleniu 24%, dośnieżana i oświetlona

– niebieska, wzdłuż wyciągu w pobliżu dolnej stacji wyciągu krzesełkowego, dośnieżana i oświetlona.

Homologacja FIS: Fragment czerwonej trasy ma homologację FIS na odcinku między 585 a 405 m n.p.m. pozwalająca na rozgrywanie zawodów narciarskich w slalomie obu płci. Homologacja jest ważna do 2021 roku.

Poniwiec

Poniwiec Mała Czantoria, stacja narciarska położona w Ustroniu. Od 2013 roku działa 4-osobowa kolej linowa o przepustowości 1500 os./godz . Trasa o długości 900m jest naśnieżana, ratrakowana i oświetlona do godziny 21:00. Przy dolnej stacji działa wyciąg dla dzieci. Przy górnej stacji powstał oświetlony i naśnieżany snowpark z przeszkodami. Poniwiec – Mała Czantoria to ośrodek o niepowtarzalnym klimacie. Planując jego otwarcie, przyświecał nam cel stworzenia niecodziennego miejsca, gdzie nasi goście będą wypoczywać z dala od zgiełku, w ekologicznie czystej okolicy malowniczego Parku Krajobrazowego Beskidu Śląskiego. Oferujemy: Czteroosobowe krzesełka Naśnieżona i oświetlona trasa narciarska o długości 900m Wyciąg dla dzieci Profesjonalny snowpark Ogródek narciarski dla dzieci Hotel i restauracja przy stoku Panorama Ustronia z górnej stacji kolei linowej Instruktorzy narciarstwa i snowboardu Serwis narciarski Ciepłe przekąski na stoku Hotel przy stoku na około 50 miejsc Wyciąg i trasa nowa kolej krzesełkowa – czteroosobowa wyciąg orczykowy dla dzieci długość trasy czerwonej – 900m długość trasy niebieskiej – 170m czynne od 8:00 do 21:00 trasa ratrakowana, naśnieżana i oświetlona Szkoła narciarska i wypożyczalnia